Strona główna

O Internacie

Prezentacja OSW
Kalendarz wydarzeń
Oferta edukacyjna
Rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej
Dokumentacja
Damnica
Wczesne wspomaganie
Oferta pozalekcyjna
Kadra
Publikacje/Innowacje
Projekty
Wiadomości archiwalne
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze OSW
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze Przytocko
Edukacyjne        Centrum Konsultacji
Rodzice
Pomoc psychologiczno pedagogiczna
 
 
 
Do naszych wychowanków 20.06.2017r.przyszedł przedstawiciel policji P.Paweł Ciba, który przybliżył
i przypomniał nam zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach w okresie wakacyjnym.
   ...czytaj więcej...
 


r.

Nasz adres:
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im.Marynarza Polskiego
ul.Korczaka 1
76-231 Damnica
tel./fax(059)8113069
Napisz...
sekretariat:
 
Dyrektor
Małgorzata Hajko
mhajkoosw@wp.pl

 
Wycieczka do Nowęcina
W dniu 19.06.2017r. wszystkie grupy wychowawcze wybrały się na wycieczkę do Stadniny Koni w Nowęcinie. Dzięki uprzejmości pana Henryka Kozłowskiego mogliśmy zwiedzić stadninę, posłuchać ciekawych opowieści z ust doświadczonych jeźdźców, obserwować zajęcia przy koniach.
...czytaj więcej...
 
„Wizyta w gminie Damnica”
13 czerwca 2017r. wychowanki grupy II odwiedziły Urząd Gminy w Damnicy. Dowiedziały się jakie drzewo jest w herbie Damnicy, jak nazywa się rzeka przepływająca przez park oraz jak wygląda gabinet Pana Grzegorza Jaworskiego- wójta gminy Damnica. 
...czytaj więcej...
 
„Praktyczne zajęcia koedukacyjne-bezpieczna kąpiel małego dziecka”.
Dnia 30.05.2017r. pani Edyta Berbecka poprowadziła koedukacyjne zajęcia dotyczące bezpiecznej kąpieli małego dziecka (lalki), w których uczestniczyli wychowankowie grup wychowawczych. 
...czytaj więcej...
 
„Święto Madzi”
W dniu 16.05.2017r. wychowanki grupy I z niewielką pomocą wychowawcy p. Edyty Berbeckiej przygotowały i wyprawiły Madzi 24-te urodziny. Dziewczęta samodzielnie dzień wcześniej wykonały dla Madzi niespodziankę w postaci tęczowego tortu...  
...czytaj więcej...
 
Wszystko o drewnie”, czyli lekcja w Nadleśnictwie Damnica
W dniu 27.04.2017r. wszystkie grupy wychowawcze uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w Nadleśnictwie Damnica, które poprowadziła pani leśnik – Anna Krysiak. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Drewno – surowcem do wszystkiego”. 
...czytaj więcej...
 
II Pomorski Turniej Gier Planszowych Szkół Specjalnych w Tczewie
W dniu 27.04.2017r. Angelika M., Magdalena R., Jagoda M. i Damian K. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy pod opieką wychowawczyni Edyty Berbeckiej wyjechali reprezentować naszą placówkę na II Pomorskim Turnieju Gier Planszowych Szkół Specjalnych w Tczewie.
            ...czytaj więcej...
 
Dwudziestego szóstego kwietnia bieżącego roku odbyła się akcja ekologiczna z okazji „Międzynarodowego Dnia Ziemi”. Organizatorami akcji byli wychowawcy i zajęciach brały udział wszystkie grupy wychowawcze.  ...czytaj więcej...
 
„Spotkanie integracyjne z okazji Święta Lasu”
Dnia 25.042017r. w internacie SOSW w Damnicy odbyło się spotkanie wszystkich grup wychowawczych z pracownikiem Nadleśnictwa Damnica - p. Anią Krysiak z okazji „Święta Lasu”.  
...czytaj więcej...
 
Dzień Służby Zdrowia – konkurs plastyczny
7 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji wychowankowie internatu wzięli udział w konkursie plastycznym o tym samym tytule. 
...czytaj więcej...
 
Wiosenne porządkowanie boiska szkolnego
4 kwietnia 2017r. wszystkie grupy wychowawcze postanowiły zrobić wiosenny porządek wokół szkoły,
a dokładnie na boisku szkolnym.   ...czytaj więcej...
 
Dnia 21 marca 2017r. wszystkie grupy wychowawcze uczciły PIEWSZY DZIEŃ WIOSNY w Multikinie na pięknym filmie pt. „ Piękna i Bestia”. Przed seansem głodni poszliśmy na pyszne jedzonko. Te sposoby spędzenia czasu wolnego bardzo podobały się naszej młodzieży.  ...czytaj więcej...
 
„Ruch to zdrowie”
Dnia 20.03.2017r. wychowanki grupy pierwszej aktywnie uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na siłowni plenerowej zorganizowanych przez p. Edytę Berbecką. Wiosenną porą wychowanki zadbały nie tylko o swoje zdrowie , ale także o dobrą formę fizyczną. 
...czytaj więcej...
 
„Sałatkowe szaleństwo”
W dniu 23.02.2017r. wychowankowie wszystkich grup wychowawczych uczestniczyli w zajęciach kulinarnych pod hasłem „Sałatkowe szaleństwo”. Każda grupa wraz z wychowawcami przygotowała sałatkę według własnych pomysłów. 
...czytaj więcej...
 
W dniu 21.02.2017r. ponownie odwiedzili nas słuchacze Studiów Podyplomowych z Oligofrenopedagogiki wraz z opiekunem p. Elżbietą Szczypek. Uczestniczyli w naszych zajęciach kulinarnych połączonych ze wspólną degustacją naszych wypieków.   ...czytaj więcej...

1  2  3  4  5  6  7  8  >