Z wizytą u strażaków
W dniu 17.05.2018r. wszystkie grupy wychowawcze udały się do do nowej remizy strażackiej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej
w Damnicy. O tajnikach i ciężkiej pracy strażaków w niezwykle interesujący sposób opowiadał nam doświadczony strażak - p. Piotr Zdun.
Obejrzeliśmy wozy bojowe, które przy sygnale alarmowym ruszają do akcji. Podziwialiśmy wnętrza samochodów – przedmioty służące do rozcinania blach przy wypadku samochodowym, węże rozwijane w wypadku gaszenia pożaru czy urządzenia, które tworzą pianę do gaszenia. Odwiedziliśmy również szatnię strażaków, w której przechowywane są ubrania używane podczas akcji. Przypomnieliśmy sobie, jaki numer alarmowy należy wybrać, by się dodzwonić do straży w razie potrzeby.
 
Największą atrakcją była jednak możliwość zajęcia miejsca w wozie strażackim – wszyscy chętni musieli się wdrapać po schodkach. Później mogliśmy przymierzyć hełm strażacki i oczywiście tu nastąpiła sesja zdjęciowa.
 
4 maja wszyscy strażacy obchodzili swoje święto, zatem składamy im najlepsze życzenia, wytrwałości w swojej pracy i bezpiecznych powrotów.

Opracowanie: M. Śpiewak, J. Jarosiewicz