Strona główna

Prezentacja OSW

Kalendarz wydarzeń
Oferta edukacyjna
Rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej na rok 2016/2017
Dokumentacja
Damnica
Internat-aktualności
Wczesne wspomaganie
Oferta pozalekcyjna
Kadra
Publikacje/Innowacje
Projekty
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze OSW
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze Przytocko
Edukacyjne        Centrum Konsultacji
Rodzice
Pomoc psychologiczno pedagogiczna
 
 
Wigilia Ośrodkowa 2015
Czas świąt Bożego Narodzenia jest dla każdego z nas szczególnie ważny, ponieważ pozwala nam na chwilę zwolnić tempo, cieszyć się ze spotkań w rodzinnym gronie i radosnych biesiad przy wigilijnym stole. Jest to czas, kiedy nasze serca chętnie otwierają się na drugiego człowieka.
17 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 w świąteczny klimat wprowadził nas utwór ,,Bóg narodzi się”, wyśpiewany przez nasze uczennice pod kierunkiem p. E. Borowczyk.
W trakcie uroczystości obejrzeliśmy również przedstawienie jasełkowe ,,Świąteczny czas” w wykonaniu zespołu teatralnego ,,Pędziwiatry i Spółka”, nad którego reżyserią czuwały panie: D. Gudebska, A. Warkocka, K. Wiśniewska.
Po raz pierwszy usłyszeliśmy recytację wzruszającego wiersza ,,To właśnie tego wieczoru” w wykonaniu Pań dyrektorek, rodziców, nauczycieli i pracowników administracji. Recytacja wiersza przeplatana była wspólnym śpiewaniem kolęd .
Tak, jak w czasie każdej Wigilii najważniejszym momentem było składanie sobie życzeń i podzielenie się opłatkiem. Wszyscy razem w Lustrzanej Sali poczuliśmy się jak jedna wielka, dobrze rozumiejąca się rodzina.
...czytaj więcej..
 


r.

Nasz adres:
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im.Marynarza Polskiego
ul.Korczaka 1
76-231 Damnica
tel./fax(059)8113069
 
Napisz...
sekretariat:
 
P.O. Dyrektora
Mirosława Sawicka-Glinka
mesawicka@op.pl

 
,,Kaszuby jak malowane”
15 grudnia 2015 klasy II cSPdP i IIIbG wraz ze swoimi opiekunami udały się do Lęborka, aby wziąć udział w żywej lekcji historii ,,Kaszuby jak malowane”.
Przedstawione zostały charakterystyczne cechy regionu – kultura materialna Kaszub, charakterystyczne cechy języka kaszubskiego, muzyka kaszubska, elementy przyrody oraz najpiękniejsze miejsca tej części Pomorza. Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyliśmy we wspaniałej lekcji muzealnej.

M. Gozdowska     ...więcej...
 
 
Nasza Szlachetna Paczka 2015
„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie pomóc drugiemu” - pod takim hasłem po raz szósty ruszyła u nas szkolna akcja Nasza Szlachetna Paczka. Dzięki darczyńcom mogliśmy pomóc 11 rodzinom. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel: nauczycielom, pracownikom Ośrodka, a nawet kilku uczniom i rodzicom. Przyniesione do paczek produkty spożywcze, artykuły chemiczne, drobiazgi codziennego użytku bardzo mocno ułatwią obdarowanym zorganizowanie dobrych Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy i już zapraszamy Was na drugi rok - drodzy opiekunowie i uczniowie – do jeszcze większej otwartości i aktywności na rzecz osób potrzebujących z naszego najbliższego środowiska.
Organizatorki akcji:
M. Gozdowska, E. Szada-Borzyszkowska  
...czytaj więcej..
 
UDANY WYSTĘP AKTORÓW W ZS W POTĘGOWIE
Pod koniec października grupa naszych artystów wraz z opiekunami odpowiedziała na zaproszenie i udała się po raz pierwszy do Zespołu Szkół w Potęgowie z występem pt. ,,Historia ze snu-marzenia o dalekiej podróży”. Wszyscy aktorzy swoje role zagrali profesjonalnie. Nagrodą były gromkie brawa, owacje, którym nie było końca. Po części artystycznej zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej na wspólny poczęstunek. W czasie wizyty urzekła nas wszystkich gościnność społeczności szkolnej oraz życzliwa i ciepła atmosfera. Czas szybko mijał, ostatnim punktem programu było zwiedzanie szkoły. Rozstawaliśmy się z żalem, umawiając kolejne spotkanie, tym razem bożonarodzeniowe.

Opracowanie: Gozdowska Mariola  
...czytaj więcej..
 
Pracownia EEG Biofeedback
Z wielką przyjemnością informujemy, że od września 2015 r. w naszym ośrodku działa nowoczesna pracownia EEG Biofeedback.

W pracowni stosowana jest metoda treningu pracy mózgu opracowana przez naukowców z ośrodka lotów kosmicznych NASA w USA. Metoda ta stworzona na potrzeby astronautów i pilotów była pierwotnie wykorzystywana, jako pomoc w doskonaleniu zdolności psychicznych i zwiększeniu odporności na stres. Od ponad 40-stu lat terapia Biofeedback ma zastosowanie w medycynie klinicznej w USA i Europie Zachodniej, a od kilku lat także w Polsce. Metoda ta wykorzystuje EEG, czyli – zapis pracy mózgu, zaś opiera się na zasadzie bioregulacji i samouczenia się mózgu formą treningową wideozabawy. Trening EEG Biofeedback jest wykorzystywany dla poprawy zdrowia dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma dość szerokie zastosowanie w terapii, gdyż pozwala obniżyć stres i poprawić nastrój, poprawić kondycję umysłową i fizyczną, poprawić i przedłużyć koncentrację uwagi, pokonać tremę i napięcie wewnętrzne.
...czytaj więcej..
 
 
Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Słupsku
W dniu 6 października 2015 r. zespół teatralny „Pędziwiatry i spółka” po raz kolejny wziął udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Sali Teatralnej Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.
Organizatorami Przeglądu było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych „RAZEM-WSZYSTKO” w Machowinie wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.
Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski, który dokonał oficjalnego otwarcia Przeglądu. 
...więcej..
 
Wycieczka powakacyjna do Orzechowa Morskiego
W dniu 22 września 2015 roku przy współpracy z Parkiem Krajobrazowym „Dolina Słupi” odbyła się szkolna wycieczka krajoznawcza do Orzechowa Morskiego. Wzięło w niej udział 31 uczniów i 9 nauczycieli – opiekunów. ...więcej...
 

Nowy Rok Szkolny 2015/2016
 

< 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 >