Strona główna

Prezentacja OSW

Kalendarz wydarzeń
Oferta edukacyjna
Rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej na rok 2016/2017
Dokumentacja
Damnica
Internat-aktualności
Wczesne wspomaganie
Oferta pozalekcyjna
Kadra
Publikacje/Innowacje
Projekty
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze OSW
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze Przytocko
Edukacyjne        Centrum Konsultacji
Rodzice
Pomoc psychologiczno pedagogiczna
 
 
Dnia 13.05 w piątek, uczniowie klas SPdP wspólnie z panią Katarzyną Wiśniewską wyjechali do Słupska na koncert.
Już nie po raz pierwszy, uczniowie naszej szkoły, mieli okazję przysłuchiwać się pięknym dźwiękom, wyczarowanym przez Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod batutą Bohdana Jarmołowicza.
Tym razem motywem przewodnim muzycznego spotkania był „Zaczarowany świat bajek”.
...czytaj więcej...
 


r.

Nasz adres:
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im.Marynarza Polskiego
ul.Korczaka 1
76-231 Damnica
tel./fax(059)8113069
 
Napisz...
sekretariat:
 
P.O. Dyrektora
Mirosława Sawicka-Glinka
mesawicka@op.pl

 
Nasza szkoła odebrała certyfikat „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +”
Nasz Ośrodek w okresie od 2.10.2015 r. do 29.03.2016 r. brał udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +” organizowanym przez Fundację Państwo Obywatelskie (organizacja pożytku publicznego) oraz Komitet Honorowy w Warszawie.
5 maja 2016 r. Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy otrzymał tytuł i certyfikat „Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń +”. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszych szkół (SP, G, SPdP) i efekt codziennej, ciężkiej pracy w zakresie doskonalenia bezpieczeństwa i opieki nad uczniami.  
...czytaj więcej..
 
MISTRZOSTWA EUROPY W WARCABACH 100 -POLOWYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PIŃSK (BIAŁORUŚ) 1.05. – 07.05.2016 r.
Reprezentanci Polski - uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Warcabach na Białorusi odnieśli wielki sukces.
Wrócili do kraju z dwoma medalami w kategorii spesholimpik. Srebro wywalczył uczeń kl. III gimnazjum - Damian Kirko, brązowy medal zdobył Adam Czub uczeń kl. I szkoły przysposabiającej do pracy. Natomiast trzeci zawodnik ze SOSW w Damnicy - Piotr Biłyk, który potyczki warcabowe zakończył na czwartym miejscu. Opiekunami reprezentacji byli dwaj nauczyciele: Piotr Modzelewski (wuefista) oraz Sergiej Kaptsiuh (anglista).
W Mistrzostwach w sumie wzięło udział 22 zawodników i 10 zawodniczek z różnymi niepełnosprawnościami. Byli to reprezentanci Polski, Białorusi, Rosji, Ukrainy i Mołdawii.
Wygrana Damiana i Adama oznacza kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Warcabach , które odbędą     się jeszcze w tym roku pod koniec sierpnia w Bułgarii.
Cieszymy się ogromnie i składamy gratulacje, a w środę wszyscy razem będziemy oglądać nagrania        i zdjęcia z tego wielkiego wydarzenia.    

Opracowanie: opiekunowie reprezentacji
Mirosława Sawicka-Glinka
 
Wycieczka do Szkółki leśnej
W dniu 25.04.2016r. odbyła się wycieczka grup wychowawczych do szkółki leśnej w Rębowie. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego w szkółce leśnej oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach.
Po dotarciu na miejsce bardzo serdecznie przywitał nas leśniczy - „gospodarz” szkółki leśnej. Wychowankowie dowiedzieli się, że las nie sieje się sam i w związku z tym potrzebuje pomocy człowieka.
Pan leśniczy Adam Nowak wytłumaczył nam po co i w jaki sposób sadzi się las.   
...czytaj więcej...
 
Dzień Ziemi
Dwudziestego pierwszego kwietnia bieżącego roku odbyła się akcja ekologiczna z okazji „Dnia Ziemi”. Organizatorami akcji byli wychowawcy grupy pierwszej. W zajęciach brały udział wszystkie grupy wychowawcze.  
...czytaj więcej...
 
I Pomorski Turniej Gier Planszowych
W dniu 14.04.2016r. Patrycja, Damian i Piotr - wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy pod opieką wychowawczyni Edyty Berbeckiej wyjechali reprezentować naszą placówkę na I Pomorskim Turnieju Gier Planszowych w Tczewie.
Czas spędzony podczas turnieju był okazją do nawiązania nowych przyjaźni, uczył zdolności i umiejętności myślenia twórczego, a także rozwijał umiejętności przestrzegania zasad, reguł, a także gry „fair – play”. Każda rozgrywka dostarczała uczestnikom wielu emocji.  
...czytaj więcej...
 
Edukacyjne zajęcia w Nadleśnictwie Damnica
Dnia11.04.2016r. wychowanki grupy I pod opieką pani Edyty Berbeckiej udały się do salki edukacyjnej Nadleśnictwa Damnica na zajęcia dotyczące sadzenia lasu. Podczas spotkania pracownik Nadleśnictwa – pani Ania opowiadała jak tworzy się las. Wychowanki dowiedziały się, że las powstaje poprzez odnowienie lub zalesienie.  
...czytaj więcej..
 

< 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >