Strona główna

Prezentacja OSW

Kalendarz wydarzeń
Oferta edukacyjna
Rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej na rok 2016/2017
Dokumentacja
Damnica
Internat-aktualności
Wczesne wspomaganie
Oferta pozalekcyjna
Kadra
Publikacje/Innowacje
Projekty
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze OSW
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze Przytocko
Edukacyjne        Centrum Konsultacji
Rodzice
Pomoc psychologiczno pedagogiczna
 
 
 
Spotkanie z panią Krystyną
Dnia 15 maja wybrane uczennice naszej szkoły udały się na kolejne spotkanie z panią Krystyną Mazurkiewicz w ramach Szkoły Rodzenia. Tym razem pani Krystyna jako psychoterapeuta seksualny przyjęła nas w swoim gabinecie. 
...czytaj więcej...
 


r.

Nasz adres:
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im.Marynarza Polskiego
ul.Korczaka 1
76-231 Damnica
tel./fax(059)8113069
Napisz...
sekretariat:
 
Dyrektor
Małgorzata Hajko
mhajkoosw@wp.pl

 
17 maja 2017r. w Lęborku odbył się Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej Szkół Specjalnmych Województwa Pomorskiego. W zawodach brały udział reprezentacje SOSW Tursko, SOSW Lębork, SOSW Słupsk i SOSW Damnica.  ...czytaj więcej...
 
W dniu 9 maja 2017 r. uczniowie klas III B i IVC SP wraz paniami Agnieszką Morzyńską-Burak oraz Joanna Paryż-Kaczmarek uczestniczyli w spotkaniu z okazji Obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.
Impreza integrująca odbyła się na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. Tadeusza Gwiżdża
przy ul. Niedziałkowskiego 2 w Słupsku.  ...czytaj więcej...

 

 
Święta majowe w Damnicy
Dnia 28 kwietnia 2017 r. o godzinie 09.30 na Sali Lustrzanej damnickiego pałacu odbył się uroczysty apel z okazji świat majowych. Uroczyście obchodziliśmy nie tylko rocznicę uchwalenia Konstytucji 3- go Maja, ale również Święto Flagi i Święto Pracy. 
...czytaj więcej...
 
W środę, 26 kwietnia 2017 roku, zespół teatralny „Pędziwiatry i Spółka” wystąpił z przedstawieniem pt. „Ptasie gotowanie” na XIX Przeglądzie Twórczości Ekologicznej „PESTKA” zorganizowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. UNICEF w Słupsku.
Przegląd odbywał się pod honorowym patronatem: Wojewody Pomorskiego Pana Mariusza Łuczyk oraz prezydenta Miasta Słupska Pana Roberta Biedronia. 
...czytaj więcej...
 
„1000 drzew na minutę”
Młodzież z naszego Ośrodka pod opieką p. Alicji Bednarek i p. Doroty Nowak wzięła udział w akcji, której organizatorem było Nadleśnictwo Damnica. Sadzenie lasu wpisało się w hasło tegorocznego Dnia Ziemi, które brzmi ” W stronę natury”. 
...czytaj więcej...
 
W dniu 26 kwietnia 2017r. Wiktoria Ch., Natalia S., Sylwia Z., czyli wychowanki zespołów rewalidacyjno-wychowawczych wzięły udział w Pomorskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Organizatorem spotkania był Klub Olimpiad Specjalnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słupsku.   ...czytaj więcej...
 
Dnia 24 kwietnia wybrane uczennice naszej szkoły udały się po raz drugi do Szkoły Rodzenia. Tym razem zajęcia poprowadziła pani Krystyna Mazurkiewicz pedagog-psychoterapeuta seksualny.
 
 
Tradycyjnie przed Świętami Wielkiej Nocy społeczność szkolna spotkała się na Poranku Wielkanocnym. Ksiądz proboszcz pobłogosławił potrawy wielkanocne przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Uczniowie przypomnieli sobie tradycje i ideę Świąt Wielkiej Nocy . Na zakończenie wszyscy podzielili się jajkiem.
 
 
W dniach 07-08.04.2017 r. po raz trzeci obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Partnerem tegorocznej akcji było Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Dajmy Im Radość” oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, a także Poradnik Autystyczny i Fundacja Jaś i Małgosia.
 
 
W ramach współpracy Ośrodka ze Słowińskim Parkiem Narodowym nasi uczniowie i wychowankowie uczestniczyli w corocznym konkursie plastycznym „SPN – kraina wiatru, piasku i wody oczami dziecka”. Tegoroczne prace były ściśle związane z pięknym jubileuszem 50-lecia istnienia Słowińskiego Parku Narodowego. Dzieci pod kierunkiem swoich opiekunów, stworzyły wiele ciekawych i oryginalnych prac. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem tych najpiękniejszych.   ...czytaj więcej...
 
W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanej przez Fundację Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” ( www.fundacja-kubus.pl ) nasza szkoła otrzymała zawieszki odblaskowe. Dzięki temu wspólnemu przedsięwzięciu nasi uczniowie zostali zaopatrzeni w odblaski, które na pewno przyczynią
się do poprawy ich bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu.  ...czytaj więcej...
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W dniach 27.03-29.03.2017r. w naszej placówce odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. 
...czytaj więcej...
 
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym „PRZYSTAŃ”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupsku oraz spółka z o.o. Jantar 2 realizuje projekt „Absolwent z przyszłością”, dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Do udziału w projekcie zapraszamy serdecznie absolwentów szkół specjalnych, ich opiekunów oraz wszystkie osoby zainteresowane sytuacją dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie w Słupsku i powiecie Słupskim.

                              ...więcej informacji...                 ...plakat...

< 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >