Strona główna

Prezentacja OSW

Kalendarz wydarzeń
Oferta edukacyjna
Rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej na rok 2016/2017
Dokumentacja
Damnica
Internat-aktualności
Wczesne wspomaganie
Oferta pozalekcyjna
Kadra
Publikacje/Innowacje
Projekty
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze OSW
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze Przytocko
Edukacyjne        Centrum Konsultacji
Rodzice
Pomoc psychologiczno pedagogiczna
 
 
 
Sukces w Tczewie!
22 marca 2017r. piątka uczniów reprezentowała nasz Ośrodek w IV Międzywojewódzkim Przeglądzie Karaoke. Bartek Bukiel z Jackiem Gorzelakiem wyśpiewali III miejsce w kategorii szkoły podstawowej – duety. Pozostali reprezentanci naszego Ośrodka otrzymali wyróżnienia.
...czytaj więcej...
 


r.

Nasz adres:
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im.Marynarza Polskiego
ul.Korczaka 1
76-231 Damnica
tel./fax(059)8113069
Napisz...
sekretariat:
 
Dyrektor
Małgorzata Hajko
mhajkoosw@wp.pl

 
Światowy Dzień Zespołu Downa, ang. World Down Syndrome Day (WDSD) – święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w naszej szkole odbyła się wystawa zdjęć- portretów naszych uczniów, mająca tytuł : „Mój świat jest pełen magii. ”   ...czytaj więcej...
 
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia
i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Świetlica szkolna ogłosiła konkurs na "Marzannę" , która miała być zrobiona z ekologicznych materiałów.
W ramach akcji żegnającej zimę przeszliśmy ulicami Damnicy prezentując Marzanny.   ...czytaj więcej...
 
 
Zakończył się drugi etap konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”, w którym aktywnie uczestniczyli wychowankowie świetlicy szkolnej. Tematem przewodnim edycji zimowej była WODA, przeprowadzono szereg zajęć związanych z promowaniem picia wody oraz jej zdrowotnego wpływu na organizm człowieka. Zorganizowano konkurs na postać „Wodolubka”, który spotkał się z ogromnym entuzjazmem dzieci, dzięki czemu powstały wyjątkowe prace.   ...czytaj więcej...
 
W Szkole Rodzenia
Dnia 13 marca czternaście uczennic z klas SPdP i Gimnazjum pojechało na spotkanie z położną do Szkoły Rodzenia w Słupsku.  
...czytaj więcej...
 
Ostatnie, marcowe spotkanie biblioteczne, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, odbyło się pod hasłem Pani Wando! Gdzie był Chopin? Odpowiedzi na tytułowe pytanie szukaliśmy w książkach autorki roku - Wandy Chotomskiej. Dzień 10 marca był dla nas szczególny, także z tego względu, że w chopinowym spotkaniu uczestniczyli wyjątkowi goście: żeglarka Dobrochna Nowak – Patronka Ośrodka oraz żeglarz Szymon Kuczyński.    ...czytaj więcej...
 
POŚPIEWALIŚMY SOBIE…
9 marca 2017r. odbył się w naszym Ośrodku I SZKOLNY PRZEGLĄD KARAOKE. Podczas wspólnego śpiewania dzieci i młodzież odkrywali i rozwijali swoje talenty wokalne oraz odwagę. Niepowtarzalna atmosfera panująca na Sali Lustrzanej porwała niejednego widza na parkiet. 
...czytaj więcej...
 
Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych "Polska" - Lębork 07.03.2017
Drużyna z SOSW w Damnicy zajęła pierwsze miejsce w turnieju pokonując drużyny z SOSW Słupsk (3:0) oraz drużynę gospodarzy SOSW Lębork- również 3:0.  
...czytaj więcej...
 
Wychowankowie świetlicy szkolnej pod opieką p. Ewy Szady-Borzyszkowskiej oraz Aliny Filipek-Ziółkowskiej przystąpili do konkursu "Zdrowo jem, więcej wiem", którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Celem konkursu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem
odżywiania a stanem zdrowia. Konkurs ten jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego "Aktywnie po zdrowie".   ...czytaj więcej...
 
Czworonożni przyjaciele
01 lutego klasa VIb SP jak, co roku wyjechała do schroniska dla zwierząt w Słupsku. W grudniu i styczniu na terenie naszej szkoły była zorganizowana zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska.
 
Zimowe Ptakoliczenie 2017
Uczniowie klasy VIb Szkoły Podstawowej, IIb Gimnazjum i IIIc Szkoły Przysposabiającej do pracy wzięli udział w 13 Zimowym Ptakoliczeniu. Spacer po przyszkolnym parku zorganizowała p. Alicja Bednarek. Przy okazji uzupełniliśmy karmę w karmnikach. 
...czytaj więcej...
 
 
Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drogie Dzieci bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Odpoczywajcie, cieszcie się urokami zimy, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
W czasie ferii dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących Wam.

Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych!
 
Pomagamy ptakom przetrwać zimę
11 stycznia 2017r. uczniowie klasy IIb G i IIIb SPdP spotkali się w Pracowni sztuki ogrodowej na warsztatach zorganizowanych przez p. Alicję Bednarek p.t. „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”.
 
Przedstawienie Teatru „ Władca Lalek”
Dnia 10 stycznia b.r. gościliśmy w naszym Ośrodku wspaniałych aktorów z Teatru WŁADCA LALEK, którzy przygotowali nieodpłatnie przedstawienie teatralne dla uczniów naszej szkoły pt. „ Hej kolęda, kolęda”.

< 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 >