Strona główna

Prezentacja OSW

Kalendarz wydarzeń
Oferta edukacyjna
Rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej na rok 2016/2017
Dokumentacja
Damnica
Internat-aktualności
Wczesne wspomaganie
Oferta pozalekcyjna
Kadra
Publikacje/Innowacje
Projekty
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze OSW
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze Przytocko
Edukacyjne        Centrum Konsultacji
Rodzice
Pomoc psychologiczno pedagogiczna
 
 
 
Spotkanie wigilijne
W dniu 21 grudnia 2016r. w Sali Lustrzanej naszego ośrodka odbyło się spotkanie wigilijne. Uroczystą kolację rozpoczęło wspólne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”.
...czytaj więcej...
 


r.

Nasz adres:
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im.Marynarza Polskiego
ul.Korczaka 1
76-231 Damnica
tel./fax(059)8113069
Napisz...
sekretariat:
 
Dyrektor
Małgorzata Hajko
mhajkoosw@wp.pl

 
Ośrodkowa akcja „Szlachetna paczka”, zakończona.
Po raz kolejny, przez cały miesiąc społeczność SOSW im. MP , we współpracy z GOPS-em w Damnicy, miała szansę włączyć się w charytatywną zbiórkę produktów żywnościowych i chemicznych dla czworga seniorów z Gminy Damnica. 
...czytaj więcej...
 
„Pani Wando, idą Święta!”
Pod takim hasłem 19 grudnia w bibliotece szkolnej miało miejsce spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Tym razem miło nam było gościć pana Grzegorza Gurłacza, dyrektor CEIK w Damnicy oraz nauczycieli i uczniów z ZS w Kobylnicy. Wielkim przeżyciem dla uczestników była rozmowa telefoniczna z poetką i pisarką, panią Wandą Chotomską, pozdrowienia i życzenia od autorki. 
 
 
Biofeedback GSR w naszym Ośrodku!
Od grudnia 2016r. w naszym Ośrodku uczniowie mogą korzystać z nowego urządzenia do terapii Biofeedback. Jest to specjalny program komputerowy wraz z czujnikiem na palce dłoni. Służy do poprawy skuteczności uczenia się, skupiania uwagi, rozwijania pamięci, radzenia sobie z emocjami, uczenia cierpliwości i radzenia sobie ze stresem. 
...czytaj więcej...
 
Uwaga:  Od 22 grudnia 2016r. aktualności z internatu naszego Ośrodka umieszczane są w zakładce "Internat aktualności" w menu głównym.
 
Wspaniałych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia.
Niech nadchodzące święta  przyniosą wszystkim wiele szczęścia,
wiary i nadziei,a pomyślność towarzyszy
w każdym dniu Nowego Roku.

 

 
Wizyta w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym
W dniu 16 grudnia 2016 r. nauczycielki Bogumiła Godszling i Magdalena Panasiuk wybrały się z roboczą wizytą do Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjno-Wychowawczego w Sierakowicach.Nauczycielki zapoznały pracujących tam terapeutów z opracowanym przez siebie programem autorskim z zakresu logomotoryki... 
...czytaj więcej...
 
 
Spotkanie z górnikiem
5 grudnia uczniowie z naszej szkoły mieli okazję poznać niebywałego gościa, pana Andrzeja Lasia, który jest zawodowym górnikiem. Nasz gość ubrany był w strój galowy z czapką z białym pióropuszem oraz szablą. Pan Andrzej bardzo ciekawie opowiadał o górniczym stroju, jego historii oraz poszczególnych elementach, a także o ciężkiej i niebezpiecznej pracy na kopalni.   ...czytaj więcej...
 
PIKNIK EDUNACYJNY- NAGRODA FUNDACJI EduFan.
W dniu 30 listopada 2016r. grupa „Młodych Odkrywców „ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy, w składzie: Karolina Wijatkowska klasa IVC, Anna Czysta klasa IVC, Paweł Fortunka klasa IVC, Dominika Milewczyk klasa IVC, Sandra Fortunka klasa VIB wraz z opiekunem panią Iwoną Mędrkiewicz odebrała z rąk przedstawiciela Fundacji EduFan -organizatora konkursu dla szkół podstawowym o zasięgu wojewódzkim - „Eksperymentuj na wiosnę- wygraj piknik edukacyjny dla Twojej szkoły „ pamiątkowe dyplomy za zajęcie III miejsca . 
...czytaj więcej...
 
 
Wizyta w kościele św. Jacka w Słupsku
Dnia 29 listopada 2016r.uczniowie klasy IB Szkoły Przysposabiającej do Pracy, pod opieką nauczyciela religii pani Iwony Mędrkiewicz i wychowawcy pani Doroty Kosucho, zwiedzili kościół pod wezwaniem św. Jacka w Słupsku. Po dotarciu do celu rozpoczęliśmy poznawanie zabytkowego wnętrza, tego najstarszego w Słupsku obiektu sakralnego, od wspólnej modlitwy przed barokowym ołtarzem, którego centralną część stanowi obraz przedstawiający księżną Erdmutę Hohenzollern z mężem Janem Fryderykiem, klęczących pod krzyżem na Golgocie, razem z księdzem Józefem Domińczakiem (proboszczem tejże parafii) a zarazem naszym przewodnikiem.  
...czytaj więcej...
 
Z wizytą u lekarza
Dnia pierwszego grudnia uczennice z klas SPdP i Gimnazjum odbyły spotkanie z lekarzem Jackiem Piliszczukiem. W gabinecie pan doktor przywitał nas bardzo serdecznie.
Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pt: „Wybrane elementy edukacji seksualnej młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym”.
Dorota Kosucho     
...czytaj więcej...
 
Spotkanie z położną
Dnia 28.11.2016r uczennice z klas SPdP i Gimnazjum udały się do Poradni ginekologiczno-położniczej
na spotkanie z położną Anną Rodziewicz. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pt: „Wybrane elementy edukacji seksualnej młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym”.
Dorota Kosucho     
...czytaj więcej...

< 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 >