Strona główna

Prezentacja OSW

Kalendarz wydarzeń
Oferta edukacyjna
Rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej na rok 2016/2017
Dokumentacja
Damnica
Internat-aktualności
Wczesne wspomaganie
Oferta pozalekcyjna
Kadra
Publikacje/Innowacje
Projekty
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze OSW
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze Przytocko
Edukacyjne        Centrum Konsultacji
Rodzice
Pomoc psychologiczno pedagogiczna
 
 
 
Szkolne Dni Profilaktyki i Sportu - „Celuj w zdrowie”
W dniach 22-25 listopada 2016 roku w naszej szkole przeprowadzono Szkolne Dni Profilaktyki i Sportu. Przez 3 dni odbywały się różnego rodzaju działania dotyczące ochrony i promocji zdrowia.
 


r.

Nasz adres:
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im.Marynarza Polskiego
ul.Korczaka 1
76-231 Damnica
tel./fax(059)8113069
Napisz...
sekretariat:
 
Dyrektor
Małgorzata Hajko
mhajkoosw@wp.pl

 
IX Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski „BARWY POEZJI…” w Tczewie
24.11.2016r. po raz kolejny reprezentantki naszego Ośrodka wzięły udział w konkursie recytatorskim organizowanym już po raz dziewiąty przez Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie. W tym roku temat przewodni brzmiał „Barwy poezji…” i dał recytatorom duże pole do popisu.  
...czytaj więcej...
 
Uczniowie klasy III b SPdP zwiedzili Park Edukacyjny Zoo, Egzotyczne Kaszuby. Oglądaliśmy egzotyczne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się gdzie żyją oraz co jedzą. Mogliśmy niektóre gatunki dotknąć. Oglądaliśmy film w 3D ,,Podwodny świat”, który przybliżył nam życie morskich zwierząt. Na koniec ogrzaliśmy się przy ognisku i zjedliśmy kiełbaskę.  ...czytaj więcej...
 
Udział w XV Regionaliach Integracyjnych w Wejherowie
Dnia 22 listopada 2016 uczniowie naszej szkoły z klas gimnazjalnych i SPdP pod opieką nauczycieli Aleksandry Studzińskiej i Doroty Kosucho wzięli udział w XV Regionaliach Integracyjnych w Wejherowie, czyli Spotkaniu Dzieci i Młodzieży Województwa Pomorskiego pod Patronatem Starosty Wejherowskiego. Celem spotkania było ukazanie uczniom tradycji Ziemi Kaszubskiej. 
...czytaj więcej...
 
Halo! Pani Wando, halo…!
Tak zapoczątkowaliśmy 18 listopada cykl spotkań w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, przybliżających twórczość pani Wandy Chotomskiej. Odwiedził nas gość, pan Adam Czerwonka, bibliotekarz z GBP w Damnicy, który wspólnie z nauczycielami zaprezentował naszym uczniom ze szkoły podstawowej poezję z tomiku Wandy Chotomskiej Nasze ptaki.
...czytaj więcej...
 
Towarzyski Turniej Unihokeja Olimpiad Specjalnych w Słupsku
Reprezentacja SOSW Damnica zajęła I Miejsce w Towarzyskim Turnieju Unihokeja Olimpiad Specjalnych Polska, który odbył się 17 listopada 2016 roku w Słupsku. W zawodach brały udział reprezentacje z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Lęborka, Damnicy i Słupska.  ...czytaj więcej...
 
Uczniowie klasy III B SP wraz ze swoja wychowawczynią p. Agnieszką Morzyńską-Burak bardzo lubią uczestniczyć w obserwowaniu ciekawych zjawisk. Potrafią przy takiej obserwacji doskonale się koncentrować. Ostatnio przeprowadzali doświadczenia z kolorowymi cukierkami. Uczniowie utrwalali znajomość kolorów oraz ćwiczyli nie tylko uwagę i sprawność wzrokową ale przede wszystkim cierpliwość, która została nagrodzona ciekawymi spostrzeżeniami i słodkościami.   ...czytaj więcej...
 
Święto Niepodległości
Dnia 10.11.2016 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Kosucho, Joanny Lubinieckiej i Ewy Borowczyk. Gościem specjalnym był pan Adam Czerwonka historyk, bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Damnicy, która jest współorganizatorem konkursu „Symbole narodowe Polski”. 
...czytaj więcej...
 
Wyniki konkursu „Symbole narodowe Polski”
Dnia10 listopada na apelu z okazji Święta Niepodległości ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Symbole narodowe Polski” zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy i Gminną Bibliotekę Publiczną w Damnicy. Na konkurs wpłynęło łącznie 71 prac.
 
Dnia 3 listopada 2016r. odbył się w naszej szkole Dzień z Technologią w ramach ogólnopolskiego konkursu "Jestem smart".W dniu tym zaplanowano cykl zajęć opartych o nowoczesne technologie. Zajęcia obejmowały szereg aktywności szkolnych. Związane były z komunikacją, poznawaniem, sprawnością manualną a także sprawnością fizyczną. Nasi uczniowie mieli możliwość doświadczyć podczas tych różnorodnych zajęć jak wiele możliwości oprócz rozrywki przynosi nam komputer, tablet, smart fon, tablica interaktywna, różnorodne i ciekawe programy i aplikacje.   ...czytaj więcej...
 
Pamiętamy o bliskich
Wszyscy wychowankowie grup wychowawczych wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz. Posprzątali grób swojego kolegi, zapalili znicze i w chwili skupienia uczcili pamięć zmarłego. Wszyscy nasi wychowankowie wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu – jakim jest cmentarz i poznają sposoby uczczenia pamięci zmarłych. 
...czytaj więcej...
 
Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w Warcabach
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. W kategorii indywidualnej trzy pierwsze miejsca również zajęli uczniowie z Ośrodka w Damnicy:
I miejsce złoto zdobyła Angelika Mróz , II miejsce srebro- Damian Kirko, III miejsce brąz- Piotr Biłyk.

< 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >