Strona główna

Prezentacja OSW

Kalendarz wydarzeń
Oferta edukacyjna
Rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej na rok 2016/2017
Dokumentacja
Damnica
Internat-aktualności
Wczesne wspomaganie
Oferta pozalekcyjna
Kadra
Publikacje/Innowacje
Projekty
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze OSW
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze Przytocko
Edukacyjne        Centrum Konsultacji
Rodzice
Pomoc psychologiczno pedagogiczna
 
 
 
Dnia 27 października 2016r. w Sali lustrzanej naszego Ośrodka odbyło się spotkanie z policjantami
z Posterunku Policji w Damnicy. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły, ze szkoły do domu oraz bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym poruszających się w pogarszających się ,jesiennych warunkach pogodowych. Przy okazji spotkania odbyła się projekcja filmu propagowanego przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w ramach projektu „Bezpiecznik Szkolny”.
W filmie tym niepełnosprawni bohaterowie dzielą się swoimi doświadczeniami z wypadków i życia na wózku.  ...czytaj więcej...
 


r.

Nasz adres:
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im.Marynarza Polskiego
ul.Korczaka 1
76-231 Damnica
tel./fax(059)8113069
Napisz...
sekretariat:
 
Dyrektor
Małgorzata Hajko
mhajkoosw@wp.pl

 
Międzynarodowy Dzień Muzyki
W dniu 20 października odbył się w naszym internacie Międzynarodowy Dzień Muzyki. W ramach tego dnia zorganizowaliśmy internacki konkurs zaczarowanej piosenki- karaoke. Śpiewaliśmy piosenki z różnych gatunków muzycznych. Nadwyrężyliśmy struny głosowe ale mimo to zabawa była świetna.
 
 
Zajęcia edukacyjno- przyrodnicze
W miesiącu październiku 2016r. Wychowanki grupy pierwszej wraz z wychowawcą – p. Edytą Berbecką uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa Damnica – p. Annę Krysiak na temat Głównych gatunków zwierząt zamieszkujących polskie lasy.

 

 
Wychowankowie grupy IV uczestniczą w zajęciach kulinarnych pod opieką wychowawcy
p. Bożeny Kowalko. Podczas zajęć zdobywają umiejętność przygotowywania prostych potraw oraz odpowiedniego przygotowania składników potrzebnych do jej przyrządzenia. Nabierają pewności siebie     i zyskują kulinarne umiejętności. Zajęcia sprawiają chłopakom dużo radości, a wykonane potrawy bardzo im smakują . 
...czytaj więcej...
 
17 października 2016 roku - Obchody Światowego Dnia Żywności w Słupsku – z udziałem uczniów i nauczycieli Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy.
Co roku 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. Święto to zostało zapoczątkowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa w 1979 roku. Słupski Bank Żywności to wielkie święto zorganizował w poniedziałek 17 października.  ...czytaj więcej...
 
 
Święto ziemniaka
W dniu 7 października 2016roku pani Bożena Szycko, Ewa Szada-Borzyszkowska oraz Agnieszka Warkocka zorganizowały Święto Ziemniaka. Został ogłoszony "Konkurs ziemniaczany", którego celem było zrobienie dowolnej pracy technicznej z wykorzystaniem ziemniaka oraz innych materiałów.
 
 
Wycieczka do Czołpina
28 września 2016r klasa IbSPdP razem w wychowawczynią Pani Doroty Kosucho udała się na wycieczkę do Czołpina.   ...czytaj więcej...
 
Dnia 26 września 2016 w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w niej udział wiele placówek z powiatu słupskiego.
 
 
Ogólnopolski konkurs pt.: „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”
W dniu 23 września 2016 roku nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o prawidłowym żywieniu. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Kuratoriami Oświaty, w ramach rządowego programu „ Bezpieczna i przyjazna szkoła” na lata 2014- 2016.  
...czytaj więcej...
 
Tradycyjnie już we wrześniu cała społeczność szkoły wzięła udział w obchodach Sprzątania Świata, które  w tym roku obdywały się pod hasłem: „ Podaj dalej – drugie życie odpadów”.   ...czytaj więcej...
 
Dnia 22.09.2016r. sześcioro uczniów z klasy IIIB Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką nauczyciela religii Pani Iwony Mędrkiewicz oraz wychowawcy Pani Mirosławy Kordy udało się na pielgrzymkę do Kościoła pw. Matki Bożej Bramy Niebios na Górze Polanowskiej. Po dotarciu do celu zaczęliśmy poznawanie tego wspaniałego miejsca od wspólnej modlitwy w kościele u stóp Matki Bożej Bramy Niebios razem z ojcem Januszem Jędryszkiem gospodarzem mieszczącej się na Górze Polanowskiej pustelni a zarazem naszym przewodnikiem.   ...czytaj więcej...

< 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 >