Strona główna

Prezentacja OSW

Kalendarz wydarzeń
Oferta edukacyjna
Rekrutacja do szkoły ponadgimnazjalnej na rok 2016/2017
Dokumentacja
Damnica
Internat-aktualności
Wczesne wspomaganie
Oferta pozalekcyjna
Kadra
Publikacje/Innowacje
Projekty
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze OSW
Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze Przytocko
Edukacyjne        Centrum Konsultacji
Rodzice
Pomoc psychologiczno pedagogiczna
 
 
 
Praktyki w pensjonacie
Dnia 21 września 2016r klasa Ib SPdP pod kierunkiem Pani Doroty Kosucho udała się do pensjonatu „Syty Lis” za Dębnicą Kaszubską. Właścicielka pani Lidia Oliver opowiedziała uczniom o funkcjonowaniu pensjonatu. Obejrzeliśmy większość pokoi, zapoznaliśmy się z pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu i obejściem.    ...czytaj więcej...
 


r.

Nasz adres:
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im.Marynarza Polskiego
ul.Korczaka 1
76-231 Damnica
tel./fax(059)8113069
Napisz...
sekretariat:
 
P.O. Dyrektora
Mirosława Sawicka-Glinka
mesawicka@op.pl

 
Jak pięknie było nad morzem !!
20 września 2016 r. wychowankowie internatu pod opieka wychowawców wybrali się na wycieczkę do Rowów aby pożegnać lato. Pogoda była piękna, morze spokojne a słoneczko delikatnie nas ogrzewało.

...czytaj więcej...
 
 
Graffiti Jam
Właśnie pod taką nazwą uczniowie SPdP pod opieką Pani Doroty Kosucho i Magdaleny Panek brali udział w lokalnej akcji profilaktycznej, zorganizowanej przez Centrum Edukacji i Kultury oraz Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To już III edycja, która tym razem odbyła się 9 września w Bobrownikach. Wspólnie z uczniami z gminnych szkół tworzyliśmy kolorowe graffiti, które ozdobi długi mur.  
...czytaj więcej...
 

 

Witamy w Nowym Roku Szkolnym 2016/2017.
1 września jak tradycja nakazuje uczniowie oraz nauczyciele Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy rozpoczęli Nowy Rok Szkolny.
...foto...
 
„Tajemniczy świat historii”
Właśnie pod takim tytułem Tajemniczy świat historii klasa IIIb Gimnazjum przy SOSW im. Marynarza Polskiego w Damnicy realizowała innowację pedagogiczną. Przez okres dwóch lat, systematycznie, jeden raz w tygodniu na zajęciach funkcjonowania wprowadzano wybrane treści z historii. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczyli się historii Polski, zdobyli też wiele informacji o swoim regionie.
Podsumowania innowacji dokonano 20 czerwca 2016 roku. W spotkaniu na Sali Lustrzanej uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Marzenna Mazur, Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i Pani Katarzyna Maciejewska, kierownik działu edukacji i promocji słupskiego muzeum. Goście, wspólnie
z nauczycielami i uczniami, obejrzeli prezentację na temat przeprowadzonej innowacji oraz wystawę starych historycznych, przedmiotów. Eksponaty na wystawę przynieśli zarówno uczniowie, jak
i nauczyciele. Bardzo aktywnie włączył się do niej mieszkaniec Damnicy, Pan Jan Lisicki.
       ...czytaj więcej...
 
Lekcja historii - hitlerowskie obozy zagłady
W dniu 7 czerwca 2016 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do obozu koncentracyjnego Stutthof oraz na Mierzeję Wiślaną w Stegnie. Uczestniczyli w niej wybrani uczniowie klas gimnazjum i SPdP wraz z opiekunami. Pani przewodnik- była nauczycielka, historyk Barbara Stoltman oprowadziła nas po obozie. Dla nas wszystkich była to prawdziwa, smutna lekcja historii.  
...czytaj więcej...
 
Dzień Patrona2016 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy
Po raz kolejny w SOSW im. Marynarza Polskiego w Damnicy świętowano Dzień Patrona. Główne uroczystości miały miejsce 1 i 2 czerwca, chociaż imprezy i zajęcia towarzyszące temu wydarzeniu będą trwały niemalże do końca roku szkolnego. Tegoroczne obchody zbiegły się z 10. rocznicą nadania placówce imienia Marynarza Polskiego. Dlatego też kształtowanie postaw obywatelskich, ekologicznych oraz pobudzanie zainteresowań marynistycznych naszych uczniów jako jedno z głównych zadań Programu Wychowawczego Szkoły, miało w tym roku szczególny aspekt wychowawczy.
 
Od kilku lat tradycją w Ośrodku jest wybór patrona, który byłby dla uczniów żywym przykładem marynarza lub żeglarza, który może bezpośrednio poznać nasze dzieci i młodzież, spotkać się z nimi oraz wziąć udział we wspólnej zabawie. Tak też było z Patronami z lat ubiegłych: kapitanem Januszem Zbierajewskim i kapitanem Jackiem Zielińskim. Nie mogło być inaczej także i w tym roku. Żeglarka Dobrochna Nowak, obecna Patrona SOSW im. MP w Damnicy przyjechała do nas z Giżycka, gdzie pracuje jako instruktor żeglarstwa (mieszka w Krakowie) i wspólnie z nami aktywnie uczestniczyła w obchodach.
         ...czytaj więcej..
 
Wojewódzki Konkurs dla SPDP we Wdzydzach Kiszewskich
18 maja 2016 r. nauczycielki Aleksandra Studzińska i Katarzyna Wiśniewska wspólnie z uczniami klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrały się na Kaszuby do znanej miejscowości Wdzydze Kiszewskie. Tam razem z uczniami innych pomorskich szkół SPdP uczestniczyły w II Wojewódzkim Konkursie Szkół Przysposabiających do Pracy „Znam swój kraj” pod hasłem „Dawniej na Kaszubach”. ...czytaj więcej...

< 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >