STRONA GŁÓWNA

 

Wiosna 2010

Wychowanki grupy I przygotowują się do nadejścia wiosny. Dziewczęta z dużym zaangażowaniem wykonują kolorowe, pracochłonne dekoracje wiosenne, wielkanocne, którymi udekorują swoją grupę.  Wychowanki wykleją przygotowane przez wychowawcę obrazki przedstawiające wiosenne kwiaty, robią samodzielnie kolorowe kwiatki, a także odlewają i kolorują gipsowe figurki na kiermasz wielkanocny, wykonują stroiki świąteczne. Natalka i Angelika wykonują przepiękne pisanki na konkurs ogłoszony przez Miejski Tygodnik „Teraz  Słupsk”,  które są wykonane z pestek dyni, słonecznika, fasoli, grochu, a także korali i koralików różnego koloru i wielkości, bogato ozdobione brokatem. Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat dostrzegania i nazywania zjawisk w przyrodzie związanych z  wiosną, dziewczęta  rozpoznawały i nazywały kwiaty zaprezentowane na planszy - zwiastuny wiosny.

We wtorek 23 marca młodzież internacka, pod opieką pedagogów, przemaszerowała barwnym korowodem przez Damnicę. Wesoły korowód, transparenty, śpiew i muzyka towarzyszyły mieszkańcom Damnicy przez kilka godzin sprawiając im wiele radości. Młodzież poszukiwała pierwszych oznak wiosny odwiedzając najważniejsze miejsca w Damnicy. Korowód dotarł także pod Urząd Gminy. – „Żegnamy zimę, witamy wiosnę!!!” – wołali rozradowani poszukiwacze nowej, przyjemniejszej długo oczekiwanej aury. Urzędnicy podziękowali młodzieży za odwiedziny, wręczając drobne upominki. –„ Nareszcie mamy wiosnę. Cieszmy się wspólnie z nadchodzącej, pięknej pory roku”– mówiła Maria Janusz, Wójt Gminy. 
W godzinach popołudniowych młodzież bawiła się na dyskotece zorganizowanej w SOSW.  Gośćmi naszej młodzieży był Zespół CZARDASZ z ZSS nr 17 w Gdyni, który nie tylko uczestniczył w barwnym korowodzie, ale również uprzyjemniał wspólną zabawę swoimi występami.
 

wiosna2 wiosna3 wiosna4 wiosna5 wiosna6 wiosna7 wiosna05 wiosna04 wiosna02 wiosna01 wiosna03 wiosna06 wiosna07

Photo Gallery Ajax by VisualLightBox.com v3.1

 

Copyright © SOSW Damnica Grzegorz Misan