STRONA GŁÓWNA

 

W dniu 19.05.2010, dzięki wsparciu oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym Volumin, którą nawiązała socjoterapeuta Danuta Hinc, mieliśmy okazję gościć pisarza DANIELA ODIJA.
 
To niezwykła osobowość, polski pisarz i dziennikarz, publicysta. Publikował w wielu periodykach literackich. Napisał : Podróże w miejscu, Ulica, Tartak, Szklana huta, Niech to nie będzie sen. Powieść Tartak w 2004 znalazła się wśród finalistów nagrody Nike.
 
Pisarz w barwny i żywy sposób opowiadał naszym wychowankom o bohaterach swoich książek. Jest energiczny, otwarty, bezpośredni i szczery. Ma wspaniały kontakt z dziećmi. Wywarł na nas wszystkich ogromne wrażenie i zaintrygował nas. Po spotkaniu ustawiła się kolejka po autografy, a pisarz każdemu z nas zrobił niespodziankę – osobistą dedykację.
 
Spotkanie przygotowała i prowadziła z uroczą, a jednocześnie profesjonalną lekkością i swobodą psycholog, Sylwia Wierzchowska. Natomiast Dyrektor ds. dydaktycznych, Mirosława Sawicka koordynowała przygotowania dbając o każdy szczegół, a dziękując pisarzowi za spotkanie podarowała mu anioła wykonanego przez nasze dzieci.
 
Po spotkaniu Pan Daniel zwiedzał nasz zabytkowy ośrodek i podziwiał palmę, którą opisał w jednej ze swoich książek.
 
Jesteśmy zauroczeni osobowością pisarza i czekamy z niecierpliwością na kolejną, już XVIII Słupską Wiosnę Literacką, by móc ponownie spotkać się z Danielem Odija
                                                                                                                    
                                                                                                                       socjoterapeuta
                                                                                          Danuta Hinc

 

Copyright © SOSW Damnica Grzegorz Misan