Dnia 08.12.21r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Gdyni. Wycieczka odbyła w ramach przedsięwzięcia organizowanego przez MEN pod hasłem  „Poznaj Polskę” - kultura i dziedzictwo narodowe oraz największe osiągnięcia polskiej nauki.
 
Pierwszym przystankiem edukacyjnym była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Przez 2 godziny uczniowie mieli możliwość odkrywania wiedzy z różnych dziedzin nauki.Ogromna hala  EXPO to interaktywna i całkowicie dotykalna i eksperymentalna przestrzeń, w której nauka jest prezentowana w zabawny i bardzo kreatywny sposób. Różnorodne wystawy, mnóstwo interaktywnych eksponatów i stanowisk do twórczego
i swobodnego eksperymentowaniaośmieliły nasze dzieci do zabawy i doświadczeń. Eksperymenty można było wykonywać z wodą, płynami, przedmiotami, własnym ciałem.Stanowiska wystaw przygotowane są  dla wszystkich grup wiekowych, każde z nich posiada wyjaśnienia i instrukcje w języku polskim i angielskim. Oprócz praktycznych zajęć dla najmłodszych były także zjeżdżalnie i urządzenia do wspinaczki.Czas w Eksperymencie minął  bardzo szybko. Dzieci przeżywały, doświadczały i bawiły się poznając przy okazji prawa nauki i przyrody. Ich uśmiech na twarzy świadczył, że czas w Eksperymencie był czasem super zabawy.
 
Po wizycie w Eksperymencie  w restauracji „Parkowe Bistro” zjedliśmy   pyszny obiad.
 
Następnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Akwarium Gdyńskim. Dzięki uprzejmości dyrekcji Akwarium mieliśmy możliwość bezpłatnego zwiedzenia wystaw. Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejscew centrum Gdyni, otoczone z trzech stron morzem. Można tam podziwiać niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.
Do największych atrakcji ogrodu zoologicznego należy rafa koralowa, która zachwyciła nas bogactwem barw i kształtów jej mieszkańców - bezkręgowców morskichoraz ryb rafowych. Dzieci zobaczyły kolorowe rybki, w tym znanego z bajki błazenka. Niezwykłe poruszenie wśród zwiedzających wywołały także rekiny, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata oraz zaskakujące umiejętnością kamuflażu "ryby kamienie"
-szkaradnice. Zobaczyliśmy także najcięższe węże świata - anakondy zielone, niebezpieczne piranie i płaszczki.
 
Po wizycie w oceanarium przeszliśmy się spacerkiem wzdłuż gdyńskiego wybrzeża. Uczniowie obejrzeli najbardziej znane gdyńskie statki i okręty– żaglowiec Dar Pomorza i wojenny okręt Błyskawica.Dotarliśmytakże do pomnika Tadeusza Wendy – projektanta i inżyniera, który zaprojektował przedwojenny port Gdynia.
 
Czas na wycieczce minął bardzo szybko. Na życzenie naszych dzieci odwiedziliśmy także McDonlads. W drodze powrotnej podziwialiśmy przez okna autokaru Gdynię, która barwnie prezentowała się  w świątecznej już oprawie.
 
Do szkoły wróciliśmy wieczorem, zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń.
 
Anna Garbicz

           

 

 

image001 image002 image004 image006 image008 image010 image012 image013 image014 image016 image017 image018 image020 image021 image022 image024 image026 image028 image030 image031 image032 image033 image034 image036

lightbox image gallery scriptby VisualLightBox.com v6.1