5 listopada 2019r. uczniowie z klasy IIa i klasy IVc wraz z panią Anią Garbicz uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zorganizowanych przez Przedszkole Miejskie Integracyjne nr.8 w Słupsku. Dzięki nawiązaniu współpracy z przedszkolem otrzymaliśmy zaproszenie na przedstawienie teatralne pt.” Kopciuszek na wesoło”. Bajkę o Kopciuszku przygotowały i wystawiły na scenie panie nauczycielki pracujące w tym przedszkolu. Przedstawienie miało charakter interaktywny. Widzowie w trakcie występów angażowani byli w przestawienie i mogli wpływać na dalsze losy głównego bohatera – Kopciuszka. Ostatecznie jednak, jak to w każdej bajce bywa, wszystko zakończyło się szczęśliwe. Śmiechu było jednak co nie miara. Po przedstawieniu zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Mieliśmy możliwość porozmawiania z aktorami grającymi na scenie oraz obejrzeliśmy z bliska teatralne rekwizyty i stroje. Pochwaliliśmy się, że i u nas działa grupa teatralna. Grają w niej uczniowie i nauczyciele. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy przedszkole w Słupsku, a może i przedszkolaki przyjadą do nas do Damnicy.

A. Garbicz