PODSUMOWANIE DNI PROFILAKTYKI
W dniach 18 – 22.11.2018 r. w naszym Ośrodku odbywały się Szkolne Dni Profilaktyki pod hasłem „Bezpiecznie, aktywnie i zdrowo”. Nauczyciele chętnie włączyli się w realizację działań, które wynikały z naszego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Tematyka zadań była zróżnicowana i dotyczyła zdrowego stylu życia. Przeprowadzono 11 warsztatów kulinarnych podczas których uczniowie robili jogurty, soki, sałatki i zdrowe desery. Odbyło się 7 warsztatów profilaktycznych poświęconych higienie skóry i włosów, bezpieczeństwie w szkole i w ruchu drogowym, ekologii i segregacji odpadów oraz udzielaniu pierwszej pomocy. Zrealizowano 5 spotkań edukacyjnych, których tematyka obejmowała promowanie rodziny, profilaktykę przeziębień, zapobieganie uzależnieniom, skutkom spożywania napojów energetycznych, eliminowaniu ilości cukru w diecie. Odbyły się 3 spotkania sportowe: w tym zawody sprawnościowe, marsz rekreacyjny w terenie oraz zajęcia metodą W.Sherborne. Ogłoszono i rozstrzygnięto 2 konkursy: jeden na plakat o rodzinie, drugi - na zdrowy deser. Podczas podsumowania wszyscy obejżeli prezentację zawierająca zdjęcia ze wszystkich zrealizowanych zadań.

Grażyna Gazicka, Anna Garbicz

prezentację zawierająca zdjęcia ze wszystkich zrealizowanych zadań

DSC04394 DSC04395 DSC04397 DSC04409 DSC04410 DSC04411 DSC04413 DSC04414 DSC04419 DSC04425