Wielkanocna Zbiórka Żywności z udziałem uczniów z SOSW w Damnicy

Po raz kolejny (chyba już piąty z rzędu) 8-osobowa grupa wolontariuszy z damnickiego Ośrodka włączyła się w dniu 5 kwietnia 2019 r. do akcji Banku Żywności w Słupsku pod hasłem „Podaruj potrzebującym produkty na wielkanocny stół”. Sześcioro uczniów z SPdP, gimnazjum i klasy VIII SP oraz dwie nauczycielki (M. Sawicka-Glinka i A. Garbicz) przez dwie i pół godziny dyżurowało w sklepach Lidl i Biedronka w Słupsku przy
ul. Lutosławskiego i Jaracza zachęcając klientów do dzielenia się żywnością z potrzebującymi.

Każdy kupujący mógł pomóc i mógł się podzielić z ubogimi przekazując wolontariuszom do specjalnie oznakowanych koszy zakupiony przez siebie produkt spożywczy. Żywność ze zbiorki trafi do ludzi bezdomnych, chorych, biednych i samotnych z lokalnej społeczności jeszcze przed Wielkanocą.

Dla całej naszej drużyny było to cenne doświadczenie, lekcja współpracy, empatii i solidarności z ludźmi, których nie stać na zakup jedzenia. Mamy wielką satysfakcję, że choć troszeczkę przyczyniliśmy się do poprawy sytuacji jakiejś osoby czy rodziny.

A to lista naszych wolontariuszy:
Dominika Milewczyk, Ewelina Barzowska, Klaudia Owsiana, Daria Strama, Dominik Szlachcionek i Jarek Aleksandrowicz.

Opracowanie: M. Sawicka-Glinka

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 14