Spotkanie młodzieży z Panem Pawłem Lisowskim, Starostą Słupskim
Oficjalne spotkanie młodzieży w Starostwie już za nami. 5 lutego Pan Paweł Lisowski zaprosił do Starostwa siódemkę uczniów, wraz z opiekunami, którzy 13 listopada wyruszyli w Karkonosze na podbój Śnieżki. Pan Starosta podziękował gościom oraz wyraził swój podziw i uznanie dla tak spektakularnego sukcesu jakim było zdobycie Śnieżki dla Niepodległej przez grupą niepełnosprawnych uczniów z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Początkowo onieśmieleni, zarówno osobą, jak i miejscem, uczniowie, w miarę upływu czasu, coraz więcej i śmielej opowiadali o swojej górskiej przygodzie. W przełamaniu lodów, oprócz ciepłej, przyjaznej atmosfery stworzonej przez gospodarza, zdecydowanie pomogło pyszne ciasto, upieczone i przywiezione przez Panią Ewę, rodzica i wycieczkowego wolontariusza. Pan Starosta żywo interesował się wszystkimi aspektami wyjazdu, również wystawą fotograficzną Równi wobec szans, gdzie uwieczniono inne działania społeczności szkolnej dla Niepodległej. Każdy uczestnik wycieczki, w dowód uznania oraz jako zachętę do dalszych wyjątkowych wyzwań, otrzymał od Pana Pawła Lisowskiego piękny upominek. Wyjechaliśmy do Damnicy radośni i zadowoleni, bo wiemy że w przyszłości zawsze będziemy mogli liczyć na pomoc i wsparcie naszego Włodarza.