Pierwsze spotkanie z Patronem
19 września, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, spotkaliśmy się z patronem, kmdr ppor. dr Dariuszem Kloskowskim.
Z Panem Darkiem, na dobre zdążyliśmy się zaprzyjaźnić w poprzednim roku, kiedy to, jako nasz mecenas, był głównym organizatorem wielu przedsięwzięć, chociażby takich jak, Pikniki żeglarskie czy I Ogólnopolski Bieg Pałacowy.
Nasz gość z ogromnym entuzjazmem i odpowiedzialnością rozpoczął tegoroczne spotkanie, któremu przyświecała pewna misja. Zaczął ivent
w marynarskim mundurze, ale potem, jak kameleon zmieniał swój strój, snując opowieść o tym, że w zależności od sytuacji i okoliczności pełnimy
w swoim życiu różne role. Przesłanie pana Darka, że nasze szczęście zależy, nie od tego, co posiadamy, ale od tego co myślimy” oraz, że do pełni szczęścia potrzebujemy jeszcze pasji i zaangażowania w ich realizacje spodobało się młodzieży, bo mecenas był Aby być wiarygodny. Opowiedział
o swojej pasji i miłości do gór, pokazał slajdy z różnych górskich eskapad, zaprezentował też ekwipunek alpinisty. Z wielkiego plecaka pana Darka, młodzież wyjmowała różne sprzęty, ubrania i inne przedmioty związane z górskimi eskapadami. Komandor tłumaczył do czego służą poszczególne części ekwipunku i jak bardzo są ważne dla zachowania bezpieczeństwa w górach. Na tym elemencie skupił się dłużej, bo góry, to ogromny żywioł, gdzie pogoda zmienia się, jak w kalejdoskopie, a życie i bezpieczeństwo turystów czy tez uczestników wypraw jest przecież najważniejsze.

Spotkanie z panem Darkiem oprócz tego, że było ciekawe i inspirujące, było też preludium do planowanej, dla naszych uczniów, górskiej wycieczki   w Karkonosze i pierwszych przygotowań do zdobycia Śnieżki na Niepodległą. Trzymamy kciuki za grupę młodzieży z SOSW w Damnicy, która dokona tego w listopadzie.

Dorota Nowak

DSC02545 DSC02550 DSC02554 DSC02556 DSC02557 DSC02560 DSC02563 DSC02569 DSC02571 DSC02572 DSC02575