Jak co roku wraz z uczniami swojej klasy VII b SP 12 marca 2018r. wyjechałam do schroniska dla zwierząt w Słupsku. Udało nam się zebrać
ok. 50kg karmy dla bezdomnych psów i kotów. Uczniowie bardzo przejęli się losem tych czworonogów, ale nie tylko oni. Szczególne podziękowania należą się Pani Alinie Filipek- Ziółkowskiej, która przekazała dużą ilość karmy.

Młodzież miała wiele pytań do pracownika schroniska. Uczniowie byli zainteresowani procesem adopcji psów i kotów, tym jak zwierzęta trafiają do takiego miejsca, kto się nimi opiekuje. Konrad Czub stwierdził nawet, że chciałby zostać wolontariuszem w schronisku. Za przykładem Konrada, zachęcamy wszystkich do wspierania takich miejsc. Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą o tym, że każde żywe stworzenie potrzebuje akceptacji i ciepła, a odwdzięcza się przywiązaniem i bezgranicznym oddaniem.

Agnieszka Warkocka