„Wszystko, co wielkie,
Jest wielkie przez serce”
Cyprian Kamil Norwid


W piątek 15 czerwca 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Damnicy, w przepięknej scenerii pałacowego ogrodu, odbył się Piknik Integracyjny pod hasłem „Podaruj Dzieciom Serce”. Inicjatorem przedsięwzięcia była Rada Rodziców, która prężnie działa
w Ośrodku. To dzięki Nim mogliśmy bawić się w towarzystwie takich artystów, jak: Stashka, Danielo oraz gwiazdy imprezy - grupie Verba,
na którą wszyscy z niecierpliwością oczekiwali.
 
Ta piękna inicjatywa miała na celu pomoc uczniom i wychowankom Ośrodka w zorganizowaniu wycieczki związanej tematycznie z obchodami Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Ponadto celem imprezy była integracja ze środowiskiem lokalnym, wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki i smacznym poczęstunku. Podczas pikniku odbywały się liczne licytacje, kiermasze, loteria fantowa. Nie zabrakło również animatorów, którzy umilali czas dzieciom, dostarczając niezapomnianych atrakcji z balonami, dmuchanymi zjeżdżalniami i puchatą watą cukrowa.
 
Imprezę poprowadzili Marcin Kaszkur, Sławomir Nowoświat, którym bardzo serdecznie dziękujemy.
 
Największe podziękowania i głębokie ukłony należą się rodzicom: Jolancie Wejer, Beacie Gałeckiej, Jackowi Sieciechowicz, Agnieszce Konkol, Ewie Zamęckiej.
 
Ich osobiste zaangażowanie, gotowość do działania i aktywność, a także ogromny wkład pracy, sprawiają że życie Ośrodka jest bogatsze. Ich oddanie pozwala tworzyć niepowtarzalną, przyjazną i partnerską atmosferę, w które wszystkie problemy i kłopoty łatwiej się pokonuje.
 
Dzięki ludziom gotowym nieść bezinteresowną pomoc, wrażliwych na potrzeby innych o niezwykle pojemnych sercach, imprezy takie jak ta sprawiają, że uśmiech z twarzy naszych dzieci nie znika a wspomnienia żyją przez długie tygodnie.