Bezpieczne ferie-spotkanie z policjantami

Dnia 23 stycznia 2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Na spotkanie zaprosiliśmy policjantów aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniemi dotyczącymi  przestrzegania zasad bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak
i tych które dotyczą ogólnego bezpieczeństwa. Na spotkanie przybyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku:st.aspirant Krzysztof Szyszka oraz mł.aspirant Barbara Romanowska.
Po przywitaniu z gośćmi obejrzeliśmy krótkie filmy, które opowiadały o tym jakie mogą grozić niebezpieczeństwa gdy nie wykazuje się dość ostrożnośi podczas zabaw zimowych .

Po zakończeniu projekcji głos zabrał policjant st.aspirant Krzysztof Szyszka. Przypomniał on wszystkim zgromadzonym podstawowe zasady obowiązujące pieszych oraz rowerzystów uczestniczących w ruchu drogowym oraz zwrócił uwagę na zagrożenia jakie niosą ze sobą nieprzemyślane zabawy na śniegu i lodzie.Następnie uczniowie mogli zadawać pytania policjantowi . Na zakończenie wyświetlony został jeszcze krótki spot profilaktyczny jak niebezpieczna jest zabawa na lodzie zamarzniętych akwenów wodnych. Chcieliśmy zaakcentować w ten sposób jak jest to bardzo niebezpieczne i aby nie lekceważyć ostrzeżeń naszych i naszych gości policjantów.
Po zakończeniu podziękowaliśmy brawami naszym gościom.

Spotkanie przygotowali: Grzegorz Misan i Piotr Modzelewski

DSC00365 DSC00351 DSC00362 DSC00354 DSC00355 DSC00357 DSC00358