Dnia 27 kwietnia 2018 r. o godzinie 09.30 na Sali Lustrzanej damnickiego pałacu odbył się uroczysty apel z okazji świat majowych. Uroczyście obchodziliśmy nie tylko rocznicę uchwalenia Konstytucji 3- go Maja, ale również Święto Flagi i Święto Pracy. Apel był przeplatany utworami muzycznymi oraz recytacjami wierszy w wykonaniu dzieci. Ponadto goście na widowni mogli obejrzeć krótki film na temat symboli narodowych, po którym miał miejsce quiz wiedzy o Polsce. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali drobny upominek.

Wszyscy na sali byli odświętnie ubrani, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, w rekach trzymali flagi biało- czerwone, którymi wymachiwali radośnie podczas śpiewów.

Po apelu młodsze klasy pod opieka pań Ewy Borowczyk i Joanny Lubinieckiej odbyły przemarsz po ulicach Damnicy. Dzieci rozdawały napotkanym mieszkańcom flagi oraz biało- czerwone wstążeczki. Damniczanie byli tym niezwykle zaskoczeni. Narodziła się w ten sposób nowa tradycja szkoły, która na pewno będzie kontynuowana w następnych latach.

Każdego roku przeżywamy uroczystości majowe inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo, ponieważ jest to jedno z najradośniejszych świąt
w Polsce.

Uroczystość przygotowały panie; Joanna Lubiniecka, Ewa Borowczyk oraz Dorota Kosucho.

Opr. Joanna Lubiniecka

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15