Dnia 22.09.2016r. sześcioro uczniów z klasy IIIB Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką nauczyciela religii Pani Iwony Mędrkiewicz oraz wychowawcy Pani Mirosławy Kordy udało się na pielgrzymkę do Kościoła pw. Matki Bożej Bramy Niebios na Górze Polanowskiej. Po dotarciu do celu zaczęliśmy poznawanie tego wspaniałego miejsca od wspólnej modlitwy w kościele u stóp Matki Bożej Bramy Niebios razem z ojcem Januszem Jędryszkiem gospodarzem mieszczącej się na Górze Polanowskiej pustelni a zarazem naszym przewodnikiem. Potem z uwagą wysłuchaliśmy jego opowieści ; mówił on o historii tego miejsca. Dowiedzieliśmy się od niego wielu ciekawych rzeczy. Następnie zapaliliśmy świece przy obrazie Matki Bożej Bramy Niebios i każdy z nas w ciszy i skupieniu w modlił się. Zostaliśmy również pobłogosławieni olejkiem różanym. Następnie udaliśmy się wszyscy do słynącego z cudownych właściwości źródełka, aby zaczerpnąć z niego nieco wody. Na koniec spożyliśmy wspólnie posiłek, ojciec Janusz poczęstował nas herbatą, a także wręczył pamiątkowe biuletyny mówiące o historii Góry Polanowskiej . Wyjazd ten stanowił ważne dla wszystkich uczestników przeżycie duchowe i z pewnością pozostawił po sobie wiele dobrych wspomnień, o których nawet po latach przypominać nam będą zrobione podczas wycieczki zdjęcia.

Opracowanie: Iwona Mędrkiewicz

SAM_2441zm SAM_2445zm SAM_2450zm SAM_2452zm