Ośrodkowa akcja „Szlachetna paczka”, zakończona.
Po raz kolejny, przez cały miesiąc społeczność SOSW im. MP , we współpracy z GOPS-em w Damnicy, miała szansę włączyć się w charytatywną zbiórkę produktów żywnościowych i chemicznych dla czworga seniorów z Gminy Damnica. Propagatorzy akcji, nauczyciele świetlicy, bibliotekarz
i katecheta, pragnęli rozbudzić serca darczyńców na potrzeby starszych osób. Uświadamiali uczniów, ich rodziców lub opiekunów oraz pracowników Ośrodka, że warto pomagać, że warto zaangażować się w stworzenie realnych paczek dla potrzebujących seniorów. Przy tej okazji trójka gimnazjalistów wraz z nauczycielami, rozwożąc paczki 21grudnia, w dniu szkolnej Wigilii, poczuła na własnej skórze czym jest magiczna moc wolontariatu. Nic nie jest w stanie zastąpić widoku zaskoczonych, uradowanych i wzruszonych seniorów z Damnicy, Bud i Zagórzyczek. Młodzież postanowiła ofiarować swoją pomoc nie tylko od święta, ale także zwyczajnie, na przyszłość. Niech Magia Świąt Bożego Narodzenia twa… Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!

Dorota Nowak, Ewa Szada-Borzyszkowska

DSC01214 DSC01215 DSC01216 DSC01218 DSC01219 DSC01221 SAM_2519 SAM_2520 SAM_2527 SAM_2528 SAM_2535