Dnia 27 października 2016r. w Sali lustrzanej naszego Ośrodka odbyło się spotkanie z policjantami z Posterunku Policji w Damnicy. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły, ze szkoły do domu oraz bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym poruszających się w pogarszających się ,jesiennych warunkach pogodowych. Policjanci st. sierżant Jacek Moskal oraz mł. Aspirant Paweł Ciba przygotowali dwa krótkie pouczające filmy o tym jak zachować się na drodze w ruchu miejskim oraz pozamiejskim. Uczniowie z zainteresowaniem przyjęli wizytę policjantów, wysłuchali ich porad oraz ostrzeżeń dotyczących poruszania się pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym.

Przy okazji spotkania odbyła się projekcja filmu propagowanego przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ  w ramach projektu „Bezpiecznik Szkolny”. W filmie tym niepełnosprawni bohaterowie dzielą się swoimi doświadczeniami z wypadków i życia na wózku.
„Pomysł na projekt zrodził się w głowach osób, które uległy urazom kręgosłupa, poruszają się za pomocą wózka inwalidzkiego i po wypadku musiały nauczyć się żyć od nowa. Dzisiaj chcemy ostrzec młodych ludzi przed brawurą i bezmyślnością, która w ciągu paru sekund może zmienić życie o 180 stopni…” –mówi Maciej Wiatrowski, autor Bezpiecznika.

Nasi uczniowie w ciszy i skupieniu obejrzeli film -przestrogę przed nieostrożnym i brawurowym zachowaniem.

Opracował: Grzegorz Misan

DSC06926 DSC06927 DSC06930 DSC06932