W środę, 26 kwietnia 2017 roku, zespół teatralny „Pędziwiatry i Spółka” wystąpił z przedstawieniem pt. „Ptasie gotowanie” na XIX Przeglądzie Twórczości Ekologicznej „PESTKA” zorganizowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. UNICEF w Słupsku.
Przegląd odbywał się pod honorowym patronatem: Wojewody Pomorskiego Pana Mariusza Łuczyk oraz prezydenta Miasta Słupska Pana Roberta Biedronia.
Na scenie zaprezentowało się kilkanaście zespołów ze słupskich przedszkoli i szkół oraz dwie grupy z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego ze Słupska i oczywiście nasz zespół z Ośrodka z Damnicy.
Pomiędzy występami organizatorzy zapewnili wspaniałą i ciekawą zabawę. Były to zagadki i konkursy o treści ekologicznej, oglądanie śmiesznych zdjęć zwierząt. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali drożdżówkę i sok. Na koniec każdy mógł się poczęstować jabłkiem.

Nasi aktorzy: Filip Koniak, Wiktoria Małczyńska, Sandra Fortunka, Paweł Fortunka, Oliwia Wejer, Dominika Milewczyk pięknie prezentowali się na scenie. W czasie, gdy Filip i Wiktoria bezbłędnie śpiewali piosenkę, pozostałe dzieci przedstawiały ruchem i obrazem słowa utworu. Elementem kostiumów ptaków były kolorowe koce wykonane na szydełku, które otrzymaliśmy od pastora zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Ustce, Davida Facciolo.
Wysiłek wszystkich aktorów został wynagrodzony upominkami, wśród których znalazło się zaproszenie na plastyczne warsztaty ekologiczne
w SOK-u na ul. Braci Gierymskich.
Nowością tegorocznego festiwalu był konkurs plastyczny pt. „Planeta Ziemia domem dla każdego stworzenia”. Wśród laureatów znalazły się nasze uczennice Aneta Trefon i Weronika Koper.

Dorota Gudebska

DSC_0303 — kopia DSC_0304 — kopia DSC_0307 — kopia DSC_0309 — kopia DSC_0311 DSC_0313 DSC_0316 DSC_0319