„Praktyki w pensjonacie”

Dnia 21 września 2016r klasa Ib SPdP pod kierunkiem Pani Doroty Kosucho udała się do pensjonatu „Syty Lis” za Dębnicą Kaszubską. Właścicielka pani Lidia Oliver opowiedziała uczniom o funkcjonowaniu pensjonatu. Obejrzeliśmy większość pokoi, zapoznaliśmy się z pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu i obejściem. Dowiedzieliśmy się jak należy przygotować pokoje dla gości, od czego zacząć sprzątanie i jakich używać środków czystości. Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy w praktyce: myliśmy łazienkę, odkurzaliśmy, zmienialiśmy pościel, myliśmy okna, a także zamiataliśmy obejście. Po pracy pani Lidia przygotowała nam poczęstunek. Nauczyliśmy się, że najważniejsza jest organizacja własnej pracy, zaangażowanie      i dokładność.Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejne prace przygotowujące do zawodu hotelarza.

Opracowanie: Dorota Kosucho