W dniu 26 kwietnia 2017r. Wiktoria Ch., Natalia S., Sylwia Z., czyli wychowanki zespołów rewalidacyjno-wychowawczych wzięły udział
w Pomorskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Organizatorem spotkania był Klub Olimpiad Specjalnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słupsku.

Celem imprezy było umożliwienie uczestnictwa w ruchu Olimpiad Specjalnych osobom z niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężonym upośledzeniem aparatu ruchu oraz innym osobom, które do tej pory z różnych przyczyn nie mogły startować w zawodach Olimpiad Specjalnych.
W konkurencjach brało udział 55 zawodników.

Wychowanki obu zespołów startowały w konkurencjach takich jak: unoszenie głowy z pozycji leżenia przodem, podpór z pozycji leżenia przodem przejście do podporu oburącz, przetoczenie z pozycji leżenia tyłem, toczenie piłki dowolnym sposobem do kręgli na stole, rzut piłeczką oraz nakładanie kółek na stojak.

Po zakończeniu zawodów odbyło się losowanie zawodników, którzy wezmą udział w Ogólnopolskim Dniu Treningowym MATP Olimpiad Specjalnych
w Sieradzu. Wylosowano 10 osób, a wśród nich wychowankę I zespołu rewalidacyjno – wychowawczego, Wiktorię Chomę. Gratulujemy!!!

Serdecznie dziękujemy organizatorom za świetną zabawę i mamy nadzieję, że za dwa lata znów będziemy mogli wziąć udział w zawodach. Każdy
z uczestników MATP otrzymał pamiątkowy medal i upominki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszej szkoły.

opracowanie: Magdalena Linowska

P4262708 P4262710 P4262714 P4262715 P4262716 P4262717 P4262732 P4262733 P4262734