Wyniki konkursu „Symbole narodowe Polski”
Dnia10 listopada na apelu z okazji Święta Niepodległości ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Symbole narodowe Polski” zorganizowanego
przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy i Gminną Bibliotekę Publiczną w Damnicy. Na konkurs wpłynęło łącznie 71 prac. Do udziału zaproszono wszystkie szkoły z gminy Damnica. W konkursie udział wzięły: Szkoła Podstawowa w Domaradzu, Zespół Szkół w Damnicy, Zespół Szkół w Zagórzycach oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Damnicy. Komisja konkursowa w składzie Ewa Borowczyk nauczyciel muzyki i Małgorzata Hajko dyrektor SOSW, dokonała w dniu 09.11.2016 roku oceny nadesłanych prac na konkurs i przyznała łącznie 22 nagrody.

Nagrody otrzymują:

W kategorii klas SPdP:
I miejsce- Piotr Biłyk z internatu SOSW Damnica
II miejsce- Angelika Graczyk z SOSW Damnica
III miejsce- Jagoda Minko z SOSW Damnica

W kategorii klas gimnazjum:
I miejsce- Kamil Kalkowski z SOSW Damnica
II miejsce- Anna Straszak z Zespołu Szkół w Zagórzycach
III miejsce- Dominik Szlachcionek z SOSW Damnica
Wyróżnienie- Arkadiusz Wejer z SOSW Damnica

W kategorii klas Szkoły Podstawowej:
I miejsce- klasa VI z SOSW Damnica w kategorii prac zbiorowych
II miejsce- klasa V ze Szkoły Podstawowej w Domaradzu
III miejsce- Antek Kawecki ze Szkoły Podstawowej w Domaradzu
Wyróżnienie- Paweł Fortunka – świetlica SOSW Damnica

W kategorii klas I-III
I miejsce- Katarzyna Pawłowska z Zespołu Szkół w Zagórzycach
II miejsce- Julia Harasim ze Szkoły Podstawowej w Domaradzu
III miejsce- Mikołaj Pszczoła ze Szkoły Podstawowej w Domaradzu i Oliwia Piskuła z Zespołu Szkół w Damnicy
Wyróżnienie: Nikola Kowalska z Zespołu Szkół w Damnicy, Jakub Narloch i Patrycja Haliniak ze Szkoły Podstawowej w Domaradzu, Martyna Jarosiewicz z Zespołu Szkół w Damnicy

W kategorii R-W, przedszkola, klas „O”
I miejsce - Magda Leśniewska- ze Szkoły Podstawowej w Domaradzu
II miejsce- Edyta Kosucho – z Zespołu Szkół w Damnicy
III miejsce – zespół R-W z SOSW Damnica

Organizatorzy oraz członkowie jury pragną podziękować uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie do konkursu. Uczestnicy wykazali
się doskonałą znajomością legend i symboli narodowych. W następnym roku liczymy na dalsze zainteresowanie tego rodzaju formami poznawania historii Polski.
Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w Sali Lustrzanej SOSW Damnica od czwartku 10 listopada do piątku 18 listopada oraz w Gminnej Bibliotece w Damnicy do środy 30 listopada.

opracowanie: Dorota Kosucho

100_0834 100_0835 100_0836 100_0839 100_0840