Spotkanie z górnikiem
5 grudnia uczniowie z naszej szkoły mieli okazję poznać niebywałego gościa, pana Andrzeja Lasia, który jest zawodowym górnikiem. Nasz gość ubrany był w strój galowy z czapką z białym pióropuszem oraz szablą. Pan Andrzej bardzo ciekawie opowiadał o górniczym stroju, jego historii oraz poszczególnych elementach, a także o ciężkiej i niebezpiecznej pracy na kopalni. Uczniowie mieli możliwość poznania tradycji i zwyczajów górniczych. Pan Andrzej opowiedział nam też o patronce kopalni Świętej Barbarze i o dobrym duchu kopalni – Skarbniku. Uczniowie oglądali przygotowaną prezentację multimedialną, a także krótki reportaż o pracy w kopalni pod ziemią. Ciekawym punktem spotkania była bajka pt. Dar Skarbnika. Na zakończenie uczniowie brali udział w krótkim quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat nowo poznanych pojęć, np. szychta, szola, pyrlik.

Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować panu Andrzejowi Lasia, górnikowi za wizytę w naszej szkole oraz czas poświęcony uczniom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli wspólnie spotkać się w naszej placówce i na tą wizytę już teraz serdecznie zapraszamy!

Szczęść Boże!

opr.Magdalena Linowska

DSC07234 DSC07240 DSC07243 DSC07244 DSC07245 DSC07246 DSC07251 DSC07248 DSC07249 DSC07256 DSC07257