Święto Patrona w damnickim Ośrodku
6 czerwca 2017 roku, jedenasty już raz, w rocznicę nadania placówce imienia Marynarza Polskiego, uczniowie, nauczyciele i rodzice świętowali Dzień Patrona. Głównym punktem programu było spotkanie z żeglarką Dobrochną Nowak, pełniącą funkcję patrona drugi rok z rzędu, a także turniej sprawnościowy, rozstrzygnięcie konkursu Morze, nasze morze…, wystawy książek i fotografii oraz warsztaty plastyczne. Tradycyjnie, społeczności szkolnej przybliżyliśmy sylwetkę żeglarki w prezentacji multimedialnej. Jej dopełnieniem były opowieści na żywo z wyprawy na Islandię, z Gali Kolosów w Gdyni i codziennej pracy. Jak zwykle odśpiewaliśmy hymn Szkolny rejs, a ulubione szanty rozbawiły wszystkich na całego. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy film autorstwa Piotra Modzelewskiego z tegorocznego rejsu po Mazurach. Punktem kulminacyjnym było podziękowanie Patronce za dwuletnią, bardzo miłą i efektywną współpracę i wręczenie przez Dyrektora Ośrodka statuetki w kształcie żaglówki. Na pamiątkę pani Dobrochna otrzymała też obrazek szkoły, malowany na szkle i koszulkę z wizerunkiem pałacu. Przyjaźń z naszą Dobrochną będzie nadal trwała – obiecała nam to. Dobrochna Nowak urzekła nas swoją skromnością, empatią i pozytywną energią. Mimo młodego wieku wykazała się ogromną odpowiedzialnością, umiejętnościami wychowawczymi i organizacyjnymi oraz zaangażowaniem w pełnienie roli Patrona placówki.
Dziękujemy Brożko! Do zobaczenia! Ahoj!

Opracowanie: D. Nowak, M. Sawicka-Glinka

DSC08753 DSC08761 DSC08762 DSC08763 DSC08770 DSC08807 DSC08815 DSC08819 DSC08820 DSC08840 DSC08842 DSC08845 DSC08849 DSC08853 DSC08863