Halo! Pani Wando, halo…!
Tak zapoczątkowaliśmy 18 listopada cykl spotkań w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, przybliżających twórczość pani Wandy Chotomskiej. Odwiedził nas gość, pan Adam Czerwonka, bibliotekarz z GBP w Damnicy, który wspólnie z nauczycielami zaprezentował naszym uczniom ze szkoły podstawowej poezję z tomiku Wandy Chotomskiej Nasze ptaki. To było bardzo aktywne spotkanie, bo oprócz wierszy, piosenek, zagadek, oglądania planszy i filmików, zabaw, m.in. z tablicą interaktywną, dzieci dowiedziały się chociażby, kto to czyżyk, a kto gil, jak kolorowe piórka mają, i jak śpiewają Nasze ptaki. Ale chyba najwięcej frajdy przyniosło wszystkim uczestnikom wspólne wykonanie karmy dla ptaków. W ruch poszły ziarna zbóż, kukurydzy, słonecznika , kasze i płatki owsiane oraz tłuszczyk, zakupione z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży makulatury. Powstały smakowite kule dla skrzydlatych przyjaciół, które dzieci rozwiesiły na drzewach wokół pałacu. Na spotkani rozstrzygnięto biblioteczny konkurs plastyczny na Ptaka w 3D, który nie tylko pobudził wyobraźnię artystyczną uczestników, ale był także przyczynkiem pięknej ptasiej dekoracji. Wystawa książek Wandy Chotomskiej, poszerzona o zbiory zaprzyjaźnionych bibliotek, cieszyła się również dużym zainteresowaniem. To było bardzo owocne spotkanie i cieszy fakt, ze my też możemy pomóc ptaszkom przetrwać zimę.

Dorota Nowak

DSC01068 DSC01072 DSC01075 DSC01077 DSC01084 DSC01086 DSC01088 DSC07055 DSC07057 DSC07059 DSC07060 DSC07066 DSC07069