Biofeedback GSR w naszym Ośrodku!

Od grudnia 2016r. w naszym Ośrodku uczniowie mogą korzystać z nowego urządzenia do terapii Biofeedback. Jest to specjalny program komputerowy wraz z czujnikiem na palce dłoni. Służy do poprawy skuteczności uczenia się, skupiania uwagi, rozwijania pamięci, radzenia sobie z emocjami, uczenia cierpliwości i radzenia sobie ze stresem. Urządzenie to zawiera tak zwane segmenty: „Energy” (Energia), „Resource” (Zasoby), „Intelligence Rooms” (Inteligencja).

Przykładowa gra: RÓWNOWAŻNIA

Po równoważni toczy się piłeczka, która odzwierciedla naszą wewnętrzną równowagę. Twoim zadaniem jest utrzymać piłkę pośrodku równoważni utrzymując stan koncentracji przez określony czas. Jeśli zmienisz nagle swój poziom aktywacji, a do tego wystarczy czasem jedna myśl, piłka zacznie się staczać. Gdy Ci się nie uda i piłka się sturla i nie osiągniesz swojego celu możesz zmniejszyć poziom trudności.

Zapraszamy uczniów do pracowni!

opr. Katarzyna Iwanik-Syrek

IMG_1011 IMG_1012 IMG_1014