Wigilia Ośrodkowa 2015
Czas świąt Bożego Narodzenia jest dla każdego z nas szczególnie ważny, ponieważ pozwala nam na chwilę zwolnić tempo, cieszyć się ze spotkań w rodzinnym gronie i radosnych biesiad przy wigilijnym stole. Jest to czas, kiedy nasze serca chętnie otwierają się na drugiego człowieka.
17 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 w świąteczny klimat wprowadził nas utwór ,,Bóg narodzi się”, wyśpiewany przez nasze uczennice pod kierunkiem p. E. Borowczyk.
W trakcie uroczystości obejrzeliśmy również przedstawienie jasełkowe ,,Świąteczny czas” w wykonaniu zespołu teatralnego ,,Pędziwiatry
i Spółka”, nad którego reżyserią czuwały panie: D. Gudebska, A. Warkocka, K. Wiśniewska.
Po raz pierwszy usłyszeliśmy recytację wzruszającego wiersza ,,To właśnie tego wieczoru” w wykonaniu Pań dyrektorek, rodziców, nauczycieli
i pracowników administracji. Recytacja wiersza przeplatana była wspólnym śpiewaniem kolęd .
Tak, jak w czasie każdej Wigilii najważniejszym momentem było składanie sobie życzeń i podzielenie się opłatkiem. Wszyscy razem w Lustrzanej Sali poczuliśmy się jak jedna wielka, dobrze rozumiejąca się rodzina. W piękne słowa życzenia świąteczne dla dzieci, rodziców i całej załogi ubrała pani dyrektor Maria Janusz. Równie pięknie i szczerze życzyła na Święta i Nowy Rok przewodnicząca Rady Rodziców – pani Maria Nowosielska.
Wyjątkowym punktem uroczystości było wystąpienie Pana Artura Gintera - przedstawiciela fundacji, Misji Chrześcijańskiej „Samarytanin Purse” w Miastku. Nasz gość wcielił się w rolę Mikołaja i każde dziecko z naszej placówki obdarował prezentem przygotowanym przez dzieci i rodziny
z Niemiec.
Następnie wystąpiła pani wicedyrektor M. Sawicka -Glinka dziękując wszystkim darczyńcom za udział i złożone dary w tegorocznej akcji ,,Naszej Szlachetnej Paczki”. Dzięki hojności nauczycieli, pracowników, sponsorów oraz rodziców udało nam się wesprzeć w grudniu aż 14 rodzin. Pani wicedyrektor podkreślała, że nasza społeczność umie nie tylko prosić o pomoc, ale także stara się pomagać innym, i z roku na rok wychodzi to nam coraz lepiej.
Całe spotkanie wigilijne zakończyło się wspólną kolacją oraz serdecznymi rozmowami przy pięknym blasku choinki.

Opracowanie : M. Gozdowska, I. Mędrkiewicz

DSC05119 DSC05131 DSC05136 DSC05134 DSC05138 DSC05147 DSC05143 DSC05148 DSC05149 DSC05151 DSC05162 DSC05166 DSC05167 DSC05175 DSC05176 DSC05191 DSC05230 DSC05238 DSC05239 DSC05243