Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Słupsku

W dniu 6 października 2015 r. zespół teatralny „Pędziwiatry i spółka” po raz kolejny wziął udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Sali Teatralnej Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.
Organizatorami Przeglądu było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych „RAZEM-WSZYSTKO” w Machowinie wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.
Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski, który dokonał oficjalnego otwarcia Przeglądu.
Na początku wyemitowany został film z przebiegu przygotowań wszystkich uczestników do występów artystycznych. Film ten można obejrzeć na stronie internetowej: https://www.youtube.com/watch?v=UndYq9-ceEA&feature=youtu.be
Na scenie w Filharmonii wystąpiło 10 zespołów:
- grupa teatralna „Epitetem po Metaforze” z Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie,
- zespół teatralny „Kubuś” z Domu Pomocy Społecznej w Machowinie,
- zespół „Promyczek” z Domu Pomocy Społecznej w Machowinku,
- mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Przytocku,
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie,
-formacja muzyczno-teatralna „Słowińskie Chabry” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gardnie Wielkiej
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Rumsku,
- zespół teatralny „Rozdarta Kurtyna” z Warsztatu Terapii Zajęciowej DIAMENT przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koło w Słupsku,
- zespół „Płomyki” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku
- oraz oczywiście nasz zespół teatralny „Pędziwiatry i Spółka” z występem pt. „Historia ze snu - marzenie o dalekiej podróży”
Nasi aktorzy zaprezentowali się wspaniale na tak dużej scenie. Dla najmłodszych aktorów: Ani i Julianny był to debiut i to od razu poza szkołą. Wszyscy doskonale sobie poradzili z tremą i z rolą.
Był to nasz trzeci występ w przeglądzie artystycznym adresowanym do dorosłych osób niepełnosprawnych, dlatego tym bardziej cieszymy się z zaproszenia nas jako jedynej placówki szkolnej. Spotkanie młodszych dzieci ze starszą młodzieżą i dorosłymi wnosi bardzo dużo w ich rozwój społeczny i artystyczny. Czekamy na zaproszenie w nowym roku.

Opracowanie: Dorota Gudebska